
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.23 mm |
| Length | 406.4 µm |
| Width | 203.2 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1005 |
| Case Code (Metric) | 0402 |
| Height | 220 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6.5 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 10 |
| Current Rating | 240 mA |
| DC Resistance (DCR) | 340 mΩ |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 3.5 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 420 µm |
| Max Width | 220 µm |
| Min Length | 380 µm |
| Min Width | 180 µm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
